Language
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Még nem regisztrált?
Regisztráció

Elfelejtette a jelszavát?
Új jelszó kérése
Navigáció
Csatlakozzon hozzánk
Virtuális gyertyák
Az emlékhelyeken
126
gyertya ég
Online Emlékezők
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez bekell jelentkezned.

2019.09.11 18:02:23
Valóban nincs admin ezen az oldalon? Kihez lehet fordulni problémákkal?
2019.22.09 18:25:15
Kérdésem lenne,van-e ezen az oldalon admin???
2019.04.08 17:18:57
Kedves Admin! A mai napig nem kaptam vissza SHILA kiskutyám régi oldalát. Kérem szíves segítségét! Köszönettel
2019.15.05 16:51:34
Kedves Admin! A problémám,hogy több hónapja nem tudok belépni kiskutyám sírjához, csináltam egy másik emlékoldalt,de szeretném visszakapni a régi oldalát. SHILA a neve. Köszönöm szépen
2019.05.02 10:00:33
Egy hete nem tudok belépni a szüleim emlékhelyére, kérem az admin segítségét. Köszönöm!
2018.08.11 06:50:17
Kérek segítséget æ virtuális gyertya gyújtáshoz
2018.04.05 20:47:26
1 hete nem tudok belépni Shila babám emlékhelyére,kérem
az admin segítségét. Köszönöm!
2018.16.04 18:23:08
Nem tudok virtuális gyertyát gyújtani. Nem jelenik meg a felirat a gyertyagyújtáshoz.
2017.11.07 21:38:27
Kedves Margaret! Az emlékhelyet úgy tudod törölni, persze csak akkor, ha Te hoztad létre, hogy rámész az emlékhelyre és bal oldalon vannak ikonok az utolsó egy piros X arra rákattintasz és ott lehet törölni az emlékhelyet.
2017.06.06 15:30:01
Kedves Emlékez?k! Tud valamelyik?tök segíteni nekem abban, hogyan tudom törölni az emlékhelyet? Az Adminnak 2016. 08. 08.-án már írtam levelet, de azóta sem kaptam rá választ! :( Jó lenne, ha mi magunk tudnánk törölni, úgy, ahogyan régen lehetett. Köszönöm el?re is a válaszokat. Üdv.: Margaret
Hirdetés
Coal milling production line equipment coal vertical roller mill selection
xiaoxuanxuan
Coal milling production line equipment SBM model coal vertical roller mill is an innovative milling equipment. It is a high-efficiency milling equipment that is produced according to the development characteristics of China's coal powder industry. It can produce ultra-fine 325 mesh. The above pulverized coal increases the fineness of pulverized coal and increases the contact area between pulverized coal and oxygen, thereby increasing the burning rate and achieving comprehensive and efficient utilization.
Coal is an energy material that China relies on for survival. It has a long history of development and is an important part of China's national economy. With the improvement of the economic level, the process of urbanization development, the increasing use of coal, the comprehensive use of coal has become an urgent matter, especially the development of thermal power plants, the demand for coal is also increasing, comprehensive utilization of coal, improve coal science Rationalized utilization is one of the main ways to achieve coal development. Pulverized coal vertical roller mill SBM model pulverized coal production line equipment is an excellent choice for efficient processing of pulverized coal. It is developed with scientific and advanced production technology. It is composed of crushing, grinding and collecting. The fineness of powder is 325. Between -2500 mesh, the safety system uses an explosion-proof device to prevent the explosion of pulverized coal in production, which is an ideal choice for efficient production of pulverized coal.
Introduction to the pulverized coal production line milling process:
The first stage: the broken large coal stone is transported by the special vehicle to the raw material warehouse, and then the forklift/manually sends the material to the jaw crusher for crushing, which is crushed to be smaller than the larger feed size of the mill.
The second stage: the coal crushed by the crusher is lifted by the hoist to the storage hopper, and the storage hopper is discharged and fed to the main machine evenly by the feeder.
The third stage: the qualified products in the grinding and grinding process are screened by the screening system and then enter the collector by the pipeline. After being collected, the product is discharged through the powder discharging tube, and the unqualified product falls into the main machine and is re-milled.
The fourth stage: the purified airflow flows into the blower through the residual air duct above the dust collector, and the air path is circulated. Except that the blower is positive pressure to the grinding chamber, the airflow in the other pipelines flows under negative pressure. The conditions are good.

Ugrás a fórumra: