Language
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Még nem regisztrált?
Regisztráció

Elfelejtette a jelszavát?
Új jelszó kérése
Navigáció
Csatlakozzon hozzánk
Virtuális gyertyák
Az emlékhelyeken
84
gyertya ég
Online Emlékezők
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez bekell jelentkezned.

2019.04.08 17:18:57
Kedves Admin! A mai napig nem kaptam vissza SHILA kiskutyám régi oldalát. Kérem szíves segítségét! Köszönettel
2019.15.05 16:51:34
Kedves Admin! A problémám,hogy több hónapja nem tudok belépni kiskutyám sírjához, csináltam egy másik emlékoldalt,de szeretném visszakapni a régi oldalát. SHILA a neve. Köszönöm szépen
2019.05.02 10:00:33
Egy hete nem tudok belépni a szüleim emlékhelyére, kérem az admin segítségét. Köszönöm!
2018.08.11 06:50:17
Kérek segítséget æ virtuális gyertya gyújtáshoz
2018.04.05 20:47:26
1 hete nem tudok belépni Shila babám emlékhelyére,kérem
az admin segítségét. Köszönöm!
2018.16.04 18:23:08
Nem tudok virtuális gyertyát gyújtani. Nem jelenik meg a felirat a gyertyagyújtáshoz.
2017.11.07 21:38:27
Kedves Margaret! Az emlékhelyet úgy tudod törölni, persze csak akkor, ha Te hoztad létre, hogy rámész az emlékhelyre és bal oldalon vannak ikonok az utolsó egy piros X arra rákattintasz és ott lehet törölni az emlékhelyet.
2017.06.06 15:30:01
Kedves Emlékez?k! Tud valamelyik?tök segíteni nekem abban, hogyan tudom törölni az emlékhelyet? Az Adminnak 2016. 08. 08.-án már írtam levelet, de azóta sem kaptam rá választ! :( Jó lenne, ha mi magunk tudnánk törölni, úgy, ahogyan régen lehetett. Köszönöm el?re is a válaszokat. Üdv.: Margaret
2017.16.01 06:00:40
Végre ismét m?ködik. Megtaláltam az elhunyt ismer?seimet is.
2016.07.12 11:54:05
Nem találom a sirhelyet: Szüleim,Testvéreim
, és egy másikat is bejegyeztem, Szeretteim: Fotót nem kivántam elhelyezni és a folytatás elmradt.
Hirdetés
Characteristics of mobile construction waste treatment equipment
xiaoxuanxuan
Mobile construction waste crusher equipment is produced in accordance with the requirements of the times. Compared with traditional production equipment, this equipment has good mobile performance and all components are in-vehicle, so it can save the installation and transportation process, and greatly saves the money. The cost of investment, let us introduce to you, its characteristics:
(1) Reassemblable structural device
When designing mobile construction waste treatment equipment, it is mainly done according to the modular scheme, so the module must be flexibly replaced and then reconstructed accordingly. Due to the complexity of the construction waste, we will also stipulate these recycled products from a variety of perspectives, apply different types of construction waste treatment devices in mobile production equipment, and then design scientific and applicable devices for users to ensure that they can be formulated. product;
(2) Automatic working process
The advanced control system is installed in the mobile construction waste treatment equipment, which can control various parts of the equipment, and can also operate and control the equipment remotely, which not only ensures the safety of the operators themselves, but also can be easily operated;
(3) Automatic walking function
The mobile construction waste crusher is an automatic, high-performance new material crushing equipment integrating screening, debris sorting and crushing. It can integrate the production line on a mobile platform, rotate and move in place, and at a closer distance. It can also walk automatically;
(4) Use of noise reduction and vibration reduction technology
The mobile construction waste treatment equipment vibrates under the action of pressure during operation. The unbalanced vibration of the equipment rotor and the non-uniformity of the broken material are the main sources of random excitation force, and the periodicity of the vibration exciter in the equipment. The vibration generates periodic excitation force. These abnormal vibrations will not only induce resonance of the device, damage the equipment, reduce the life of the equipment, generate noise and pollute the environment, and the integrated noise reduction and vibration reduction technology can be very good. Solve this problem;
The article mainly introduces the characteristics of mobile construction waste treatment equipment, mainly in four aspects. Regarding their application in production, the above is more detailed, these characteristics make the treatment of construction waste more convenient.

Ugrás a fórumra: